Bel Fuse Inc. CN1020A24G61S6Y040
CN1020A24G61S6Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A24G61S6Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 61C 61#20 S BY PLUG LC
Datasheet Download
CN1020A24G61S6Y040.pdf
Availability of CN1020A24G61S6Y040
QUANTITY
CN1020A24G61S6Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A24G61S6Y040
Internal Part NumberEIS-CN1020A24G61S6Y040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A24G61S6Y040
Related LinksCN1020A24, CN1020A24G61S6Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A24G61S6Y040 Details Description
Related parts for CN1020A24G61S6Y040
XFRMR LAMINATED 130VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC SATELLITE TUNER DGTL 36-HVQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A SOT89-5 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf