Bel Fuse Inc. CN1021A16G10P7-000
CN1021A16G10P7-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN1021A16G10P7-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 P BY RECP LC
Datasheet Download
CN1021A16G10P7-000.pdf
Availability of CN1021A16G10P7-000
QUANTITY
CN1021A16G10P7-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1021A16G10P7-000
Internal Part NumberEIS-CN1021A16G10P7-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1021A16G10P7-000
Related LinksCN1021A16, CN1021A16G10P7-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1021A16G10P7-000 Details Description
Related parts for CN1021A16G10P7-000
RES SMD 7.15K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.5PF 50V 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 94.2KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 70 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG RED 500' datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf