Bel Fuse Inc. CN1021A20G16SN-040
CN1021A20G16SN-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1021A20G16SN-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 S BY RECP LC
Datasheet Download
CN1021A20G16SN-040.pdf
Availability of CN1021A20G16SN-040
QUANTITY
CN1021A20G16SN-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1021A20G16SN-040
Internal Part NumberEIS-CN1021A20G16SN-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1021A20G16SN-040
Related LinksCN1021A20, CN1021A20G16SN-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1021A20G16SN-040 Details Description
Related parts for CN1021A20G16SN-040
CABLE COAXIAL RG223 19AWG 100' datasheet.pdf
HEAT SINK 61MM X 58.2MM X 5.5MM datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 52POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 500MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
BUZZER 28-48VDC 85-95DB PNL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS .100 L.143 datasheet.pdf