Vishay/Dale CP00052K700JB14
CP00052K700JB14 picture photo
Mfg. Part Number
CP00052K700JB14
Brief Description
RES 2.7K OHM 5% 5W MET OXIDE AXL
Datasheet Download
CP00052K700JB14.pdf
Availability of CP00052K700JB14
QUANTITY
CP00052K700JB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CP00052K700JB14
Internal Part NumberEIS-CP00052K700JB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 225°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP00052K700JB14
Related LinksCP00052, CP00052K700JB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CP00052K700JB14 Details Description
Related parts for CP00052K700JB14
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR WHITE datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 98.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LIGHT PIPE ROUND 4MM CLEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf