Vishay/Dale CP0005330R0JE14
CP0005330R0JE14 picture photo
Mfg. Part Number
CP0005330R0JE14
Brief Description
RES 330 OHM 5% 5W MET OXIDE AXL
Datasheet Download
CP0005330R0JE14.pdf
Availability of CP0005330R0JE14
QUANTITY
CP0005330R0JE14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0005330R0JE14
Internal Part NumberEIS-CP0005330R0JE14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 225°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0005330R0JE14
Related LinksCP00053, CP0005330R0JE14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CP0005330R0JE14 Details Description
Related parts for CP0005330R0JE14
JUMPER-H1500TR/A2015S/H1500TR 5" datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20MA 8DFN datasheet.pdf
TIMER CONTACT datasheet.pdf
CONN HEADER SGL 7POS .050" SMD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
OSC XO 34.56MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf