Vishay/Dale CP00059K100JB14
CP00059K100JB14 picture photo
Mfg. Part Number
CP00059K100JB14
Brief Description
RES 9.1K OHM 5% 5W MET OXIDE AXL
Datasheet Download
CP00059K100JB14.pdf
Availability of CP00059K100JB14
QUANTITY
CP00059K100JB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CP00059K100JB14
Internal Part NumberEIS-CP00059K100JB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 225°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP00059K100JB14
Related LinksCP00059, CP00059K100JB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CP00059K100JB14 Details Description
Related parts for CP00059K100JB14
MOSFET P-CH 60V 1.7A SOT223 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 150V 0606 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
AC DRIVE,1HP,240V,0.7KW,3PH datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 12.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf
SGE-225-2-0900 02500C SFTY EDGE datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK LDO 40TQFN datasheet.pdf
1500 VDC 8 AMP INLINE MIDGET FUS datasheet.pdf