AVX Corporation CP0603A0837CNTR
CP0603A0837CNTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A0837CNTR
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 837MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A0837CNTR.pdf
Availability of CP0603A0837CNTR
QUANTITY
CP0603A0837CNTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A0837CNTR
Internal Part NumberEIS-CP0603A0837CNTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Coupler TypeStandard
Frequency837MHz
Coupling Factor-
Applications-
Insertion Loss-
Power - Max3W
Isolation-
Return Loss-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A0837CNTR
Related LinksCP0603A, CP0603A0837CNTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A0837CNTR Details Description
Related parts for CP0603A0837CNTR
SWITCH REED SPST 3A 47-58 A/T datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
CONN CONTACT FOR 8483/8484 PLUGS datasheet.pdf
RES 120 OHM 7W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
IC SENSOR LASER OVATION 42-QFN datasheet.pdf
CAP POLYMER 82UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SMA-SMA RA PLG .085 CNFRMBL 48" datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM DO-214AB datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf