Murata Electronics North America GRM21BR60J2
GRM21BR60J2 picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR60J2
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM21BR60J2.pdf
Availability of GRM21BR60J2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21BR60J2 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR60J2
Internal Part NumberEIS-GRM21BR60J2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM21BR60J2 today.
SeriesGRM21B
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM21BR60J2
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM21, GRM21BR60J2 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR60J2 Details Description
Related parts for GRM21BR60J2
JUMPER-H1503TR/A2015A/H1501TR 6" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 16A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 11.4A 21 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 94 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.6M OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.490" 5MM 3LD datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT SKT datasheet.pdf