AVX Corporation CP0603A0902ELTR\500
CP0603A0902ELTR\500 picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A0902ELTR\500
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 902MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A0902ELTR\500.pdf
Availability of CP0603A0902ELTR\500
QUANTITY
CP0603A0902ELTR\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A0902ELTR\500
Internal Part NumberEIS-CP0603A0902ELTR\500
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Coupler TypeStandard
Frequency890MHz ~ 915MHz
Coupling Factor25dB
ApplicationsGSM
Insertion Loss0.2dB
Power - Max3W
Isolation-47dB
Return Loss32dB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A0902ELTR\500
Related LinksCP0603A09, CP0603A0902ELTR\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A0902ELTR\500 Details Description
Related parts for CP0603A0902ELTR\500
IC DIFF AMP RF/IF LD 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 360K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 25A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DSUB FE-CR-KON- AWG20-24 AFS1;L5 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf