Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0024350R000V9L
Y0024350R000V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0024350R000V9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 350 OHM .3W .005% RADIAL
Datasheet Download
Y0024350R000V9L.pdf
Availability of Y0024350R000V9L
QUANTITY
Y0024350R000V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0024350R000V9L
Internal Part NumberEIS-Y0024350R000V9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesH
PackagingBulk
Resistance (Ohms)350
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0024350R000V9L
Y0024350R000V9L Details Description
Related parts for Y0024350R000V9L
DIODE SCHOTTKY 90V 1A SMA datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-6 datasheet.pdf
CBS "U" STYLE FLEX 1" datasheet.pdf
LED 2HI 5MM RT ANG YELLOW PC MNT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 100PF 1806 datasheet.pdf
RES SMD 45.9KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
GROMMET SLEEVE 0.201" PVC BLACK datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 86POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf