AVX Corporation CP0603A2442GNTR
CP0603A2442GNTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A2442GNTR
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 2442MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A2442GNTR.pdf
Availability of CP0603A2442GNTR
QUANTITY
CP0603A2442GNTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A2442GNTR
Internal Part NumberEIS-CP0603A2442GNTR
Coupler TypeStandard
Frequency2.4GHz ~ 2.484GHz
Coupling Factor25.5dB
ApplicationsWireless LAN
Insertion Loss0.25dB
Power - Max3W
Isolation-38dB
Return Loss-28dB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A2442GNTR
Related LinksCP0603A, CP0603A2442GNTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A2442GNTR Details Description
Related parts for CP0603A2442GNTR
SWITCH 15A SPRING PLUNGER 125V datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR LS 4A DUAL 16SOIC datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.89"L X 3.15"W datasheet.pdf
MODEM SOCKET GPRS QUAD-BAND GSM datasheet.pdf
SPEAKER MOUNT WALL/CEILING 20LB datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU G/Y 6MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
HEATSHRINK 5/8"-48" BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 18POS datasheet.pdf
OSC MEMS 13.56MHZ CMOS SMD datasheet.pdf