AVX Corporation CP0603B0942CWTR
CP0603B0942CWTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603B0942CWTR
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 942MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603B0942CWTR.pdf
Availability of CP0603B0942CWTR
QUANTITY
CP0603B0942CWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603B0942CWTR
Internal Part NumberEIS-CP0603B0942CWTR
Coupler TypeStandard
Frequency925MHz ~ 960MHz
Coupling Factor25.5 ± 1dB
ApplicationsE-GSM
Insertion Loss0.2dB
Power - Max3W
Isolation-33dB
Return Loss-29dB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603B0942CWTR
Related LinksCP0603B, CP0603B0942CWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603B0942CWTR Details Description
Related parts for CP0603B0942CWTR
CONN RECEPT 76POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
IC SMOKE DETECT PHOTO MEM 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
BEIGE LOOP datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 17000UF 20% 20V FLATPCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD80 datasheet.pdf