AVX Corporation CP0603D0836AWTR
CP0603D0836AWTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603D0836AWTR
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 836MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603D0836AWTR.pdf
Availability of CP0603D0836AWTR
QUANTITY
CP0603D0836AWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603D0836AWTR
Internal Part NumberEIS-CP0603D0836AWTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Coupler TypeStandard
Frequency824MHz ~ 849MHz
Coupling Factor13.5dB
ApplicationsAMPS
Insertion Loss0.5dB
Power - Max3W
Isolation-35dB
Return Loss-23dB
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603D0836AWTR
Related LinksCP0603D, CP0603D0836AWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603D0836AWTR Details Description
Related parts for CP0603D0836AWTR
RES SMD 102 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SO datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC SINK SYNC MOSFET DVR 2A 8SOIC datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
MX2 230V 3PH 2HP VALUE PACK datasheet.pdf
SIGNAL AND CONTROL INLINE SPLICI datasheet.pdf
RSRM-R 8/24V SPDT/-COM 6A RL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 10V T/H datasheet.pdf