3M CP2-HB125-E1-KR
CP2-HB125-E1-KR picture photo
Mfg. Part Number
CP2-HB125-E1-KR
Brief Description
HEADER PRESS-FIT TYPE B 125POS
Datasheet Download
CP2-HB125-E1-KR.pdf
Availability of CP2-HB125-E1-KR
QUANTITY
CP2-HB125-E1-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP2-HB125-E1-KR
Internal Part NumberEIS-CP2-HB125-E1-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package480
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 25
Number of Positions125
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Voltage Rating-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C