3M CP2-SAB125-G1-KR
CP2-SAB125-G1-KR picture photo
Mfg. Part Number
CP2-SAB125-G1-KR
Brief Description
HEADER PRESS-FIT TYPE AB 125POS
Datasheet Download
CP2-SAB125-G1-KR.pdf
Availability of CP2-SAB125-G1-KR
QUANTITY
CP2-SAB125-G1-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP2-SAB125-G1-KR
Internal Part NumberEIS-CP2-SAB125-G1-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package336
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleAB 25
Number of Positions125
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationPress-Fit
Connector UsageCompactPCI
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesUpper Shield
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP2-SAB125-G1-KR
Related LinksCP2-SAB1, CP2-SAB125-G1-KR Datasheet, 3M Distributor
CP2-SAB125-G1-KR Details Description
Related parts for CP2-SAB125-G1-KR
KIT SAMPLE OPTICAL COMMON LENGTH datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 34 SILVER datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 10V CLEAR datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220F datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 BELL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf