3M CP2-SB125-1-KR
CP2-SB125-1-KR picture photo
Mfg. Part Number
CP2-SB125-1-KR
Brief Description
HEADER PRESS-FIT TYPE B 125POS
Datasheet Download
CP2-SB125-1-KR.pdf
Availability of CP2-SB125-1-KR
QUANTITY
CP2-SB125-1-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP2-SB125-1-KR
Internal Part NumberEIS-CP2-SB125-1-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package448
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleB 25
Number of Positions125
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationPress-Fit
Connector UsageCompactPCI
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP2-SB125-1-KR
Related LinksCP2-SB1, CP2-SB125-1-KR Datasheet, 3M Distributor
CP2-SB125-1-KR Details Description
Related parts for CP2-SB125-1-KR
FIXED IND 150UH 1.23A 640 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC INVERTER SGL 1-INPUT SC70-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO-214A datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf