Sensata Technologies/Airpax CPA-1-1RS4-52-25.0-01
CPA-1-1RS4-52-25.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
CPA-1-1RS4-52-25.0-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
CPA-1-1RS4-52-25.0-01.pdf
Availability of CPA-1-1RS4-52-25.0-01
QUANTITY
CPA-1-1RS4-52-25.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPA-1-1RS4-52-25.0-01
Internal Part NumberEIS-CPA-1-1RS4-52-25.0-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCPA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPA-1-1RS4-52-25.0-01
Related LinksCPA-1-1RS4, CPA-1-1RS4-52-25.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CPA-1-1RS4-52-25.0-01 Details Description
Related parts for CPA-1-1RS4-52-25.0-01
FUSE GLASS 6A 350VAC 140VDC 2AG datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1W DO41G datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 60NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
T SLOT ADAPTER PLATE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 EVDO SPRINT datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf