Susumu CPA2512E68R0FS-T10
CPA2512E68R0FS-T10 picture photo
Mfg. Part Number
CPA2512E68R0FS-T10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 68 OHM 1% 16W 2512
Datasheet Download
CPA2512E68R0FS-T10.pdf
Availability of CPA2512E68R0FS-T10
QUANTITY
CPA2512E68R0FS-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPA2512E68R0FS-T10
Internal Part NumberEIS-CPA2512E68R0FS-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCPA2512
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±1%
Power (Watts)16W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPA2512E68R0FS-T10
Related LinksCPA2512E6, CPA2512E68R0FS-T10 Datasheet, Susumu Distributor
CPA2512E68R0FS-T10 Details Description
Related parts for CPA2512E68R0FS-T10
CONN RCPT 10POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
IC PLL MULTI-CLK GEN DUAL 20QSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
FJ GIGE 5M CLR CAM+RUNTM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 120 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf