Susumu CPA2512Q10R0FS-T10
CPA2512Q10R0FS-T10 picture photo
Mfg. Part Number
CPA2512Q10R0FS-T10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1% 16W 2512
Datasheet Download
CPA2512Q10R0FS-T10.pdf
Availability of CPA2512Q10R0FS-T10
QUANTITY
CPA2512Q10R0FS-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPA2512Q10R0FS-T10
Internal Part NumberEIS-CPA2512Q10R0FS-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCPA2512
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)16W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPA2512Q10R0FS-T10
Related LinksCPA2512Q1, CPA2512Q10R0FS-T10 Datasheet, Susumu Distributor
CPA2512Q10R0FS-T10 Details Description
Related parts for CPA2512Q10R0FS-T10
IC PWR DVR 5CH CD/DVD HSOP-28 TR datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD 1500 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG6 18AWG 1000' datasheet.pdf
IC POT DPP 2.5K 64TAP 24TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
24VDC 2770 RPM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
KEYBOARD 104KEY BRN 17.5" USB datasheet.pdf