Murata Electronics North America CPCI500D-1C
CPCI500D-1C picture photo
Mfg. Part Number
CPCI500D-1C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
500W 6Ux4HP DC/DC CompactPCI Power Supply
Datasheet Download
CPCI500D-1C.pdf
Availability of CPCI500D-1C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CPCI500D-1C Order Process
Ship out your order
Specifications of CPCI500D-1C
Internal Part NumberEIS-CPCI500D-1C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CPCI500D-1C today.
SeriesCPCI50
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CPCI500D-1C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCPCI5, CPCI500D-1C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CPCI500D-1C Details Description
Related parts for CPCI500D-1C
JUMPER-H1505TR/A3049Y/H1505TR 8" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 4W 8230 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
RES 91 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf