Comchip Technology CPDER12V0U-HF
CPDER12V0U-HF picture photo
Mfg. Part Number
CPDER12V0U-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 12VWM 24VC 0503
Datasheet Download
CPDER12V0U-HF.pdf
Availability of CPDER12V0U-HF
QUANTITY
CPDER12V0U-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CPDER12V0U-HF
Internal Part NumberEIS-CPDER12V0U-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSurge Protection Diodes
Flat Chip Diodes
ESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationCPDER HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Box (TB)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
Voltage - Breakdown (Min)13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse120W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency60pF @ 1MHz
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0503 (1308 Metric)
Supplier Device Package0503/SOD-723F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPDER12V0U-HF
Related LinksCPDER1, CPDER12V0U-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CPDER12V0U-HF Details Description
Related parts for CPDER12V0U-HF
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
EXCAVATOR MULTI ANGL SSTEEL 6.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .050 SMD datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC 1812 datasheet.pdf
CONN FPC 61POS 0.20MM R/A datasheet.pdf