Comchip Technology CPDT6-24V4-HF
CPDT6-24V4-HF picture photo
Mfg. Part Number
CPDT6-24V4-HF
Brief Description
TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23-6
Datasheet Download
CPDT6-24V4-HF.pdf
Availability of CPDT6-24V4-HF
QUANTITY
CPDT6-24V4-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CPDT6-24V4-HF
Internal Part NumberEIS-CPDT6-24V4-HF
ESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationSOT-23-6 Series Material Declaration
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels4
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp47V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse47W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPDT6-24V4-HF
Related LinksCPDT6-, CPDT6-24V4-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CPDT6-24V4-HF Details Description
Related parts for CPDT6-24V4-HF
ADAPTER 18-SOIC TO 18-DIP datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
TOOLS TEST PROTURN INSUL 7PC SET datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 33 OHM 2010 datasheet.pdf
DSUB CON D*M F RG178 RS MIL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf