TE Connectivity AMP Connectors CPF0201D348RE1
CPF0201D348RE1 picture photo
Mfg. Part Number
CPF0201D348RE1
Brief Description
RES SMD 348 OHM 0.5% 1/32W 0201
Datasheet Download
CPF0201D348RE1.pdf
Availability of CPF0201D348RE1
QUANTITY
CPF0201D348RE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0201D348RE1
Internal Part NumberEIS-CPF0201D348RE1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0201D348RE1
Related LinksCPF0201, CPF0201D348RE1 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0201D348RE1 Details Description
Related parts for CPF0201D348RE1
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO220AA datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.37 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FAN AXIAL 205X72MM 115VAC TERM datasheet.pdf