TE Connectivity AMP Connectors CPF0201D412RE1
CPF0201D412RE1 picture photo
Mfg. Part Number
CPF0201D412RE1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/32W 0201
Datasheet Download
CPF0201D412RE1.pdf
Availability of CPF0201D412RE1
QUANTITY
CPF0201D412RE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0201D412RE1
Internal Part NumberEIS-CPF0201D412RE1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCPF, Neohm
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height0.011" (0.28mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0201D412RE1
Related LinksCPF0201, CPF0201D412RE1 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0201D412RE1 Details Description
Related parts for CPF0201D412RE1
LED 5MM RA FAULT-IND RED PC MNT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
FUSE TR5 2A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 33V 1.25A CHIP 2920 datasheet.pdf