TE Connectivity AMP Connectors CPF0805B100RE
CPF0805B100RE picture photo
Mfg. Part Number
CPF0805B100RE
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
CPF0805B100RE.pdf
Availability of CPF0805B100RE
QUANTITY
CPF0805B100RE Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0805B100RE
Internal Part NumberEIS-CPF0805B100RE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information1614885-2 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0805B100RE
Related LinksCPF080, CPF0805B100RE Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0805B100RE Details Description
Related parts for CPF0805B100RE
IGBT 600V 31A 100W TO220AB datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 8POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 200MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 30MA 28 OHM SMD datasheet.pdf
ACF 3.0MMX50M datasheet.pdf
DIODE GEN PURPOSE datasheet.pdf
68UF 35V 8X6,2 datasheet.pdf