Cardinal Components CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5
CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5 picture photo
Mfg. Part Number
CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5.pdf
Availability of CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5
QUANTITY
CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5
Internal Part NumberEIS-CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesCPFB
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5
Related LinksCPFBZ-A2C5-, CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5 Details Description
Related parts for CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5
MOSFET P-CH 55V 11A DPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf