Sumida Corporation CPFC74NP-PS02H2A20
CPFC74NP-PS02H2A20 picture photo
Mfg. Part Number
CPFC74NP-PS02H2A20
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 2.0A SMD
Datasheet Download
CPFC74NP-PS02H2A20.pdf
Availability of CPFC74NP-PS02H2A20
QUANTITY
CPFC74NP-PS02H2A20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPFC74NP-PS02H2A20
Internal Part NumberEIS-CPFC74NP-PS02H2A20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCPFC
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current2A
DC Resistance (DCR)120 mOhm
Impedance200 Ohm
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.374" L x 0.224" W (9.50mm x 5.70mm)
Height (Max)0.200" (5.08mm)
Package / CaseVertical, 4 Gull Wing
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPFC74NP-PS02H2A20
Related LinksCPFC74NP-, CPFC74NP-PS02H2A20 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CPFC74NP-PS02H2A20 Details Description
Related parts for CPFC74NP-PS02H2A20
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf