Cinch Connectivity Solutions CPL-5045-30-NNN-79
CPL-5045-30-NNN-79 picture photo
Mfg. Part Number
CPL-5045-30-NNN-79
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
COUPLER 30 DB 1-2GHZ
Datasheet Download
CPL-5045-30-NNN-79.pdf
Availability of CPL-5045-30-NNN-79
QUANTITY
CPL-5045-30-NNN-79 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPL-5045-30-NNN-79
Internal Part NumberEIS-CPL-5045-30-NNN-79
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
Series-
PackagingBulk
Coupler TypeStandard
Frequency1GHz ~ 2GHz
Coupling Factor30dB ± 1dB
Applications-
Insertion Loss0.2dB
Power - Max500W
Isolation-
Return Loss-
Package / CaseN-Type In-Line Module
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPL-5045-30-NNN-79
Related LinksCPL-5045-, CPL-5045-30-NNN-79 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
CPL-5045-30-NNN-79 Details Description
Related parts for CPL-5045-30-NNN-79
CAP ALUM 47UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
THYRISTOR 800V 8A SOT186A datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN 12V SC-75 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 3KV X7R 2225 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 12A 8DSO datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 16.26MM datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.013UF RADIAL datasheet.pdf
655 MHz Low Jitter Clock Generator IC datasheet.pdf