Cinch Connectivity Solutions CPL-5210-10-TNC-79
CPL-5210-10-TNC-79 picture photo
Mfg. Part Number
CPL-5210-10-TNC-79
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
COUPLER 10 DB 0.5-1GHZ
Datasheet Download
CPL-5210-10-TNC-79.pdf
Availability of CPL-5210-10-TNC-79
QUANTITY
CPL-5210-10-TNC-79 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPL-5210-10-TNC-79
Internal Part NumberEIS-CPL-5210-10-TNC-79
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
Series-
PackagingBulk
Coupler TypeStandard
Frequency500MHz ~ 1GHz
Coupling Factor10dB ± 1dB
Applications-
Insertion Loss0.15dB
Power - Max50W
Isolation-
Return Loss-
Package / CaseTNC In-Line Module
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPL-5210-10-TNC-79
Related LinksCPL-5210-, CPL-5210-10-TNC-79 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
CPL-5210-10-TNC-79 Details Description
Related parts for CPL-5210-10-TNC-79
PCB COPPER CLAD POS 12X12"2 SIDE datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONN TERM ADAPTR .187/.250 DBL datasheet.pdf
SL-SMT5.08/03/90F 3.2SN BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf