TDK Corporation CPL2510T1R5M
CPL2510T1R5M picture photo
Mfg. Part Number
CPL2510T1R5M
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1A 120 MOHM SMD
Datasheet Download
CPL2510T1R5M.pdf
Availability of CPL2510T1R5M
QUANTITY
CPL2510T1R5M Order Process
Ship out your order
Specifications of CPL2510T1R5M
Internal Part NumberEIS-CPL2510T1R5M
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)156 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.059" W (2.50mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPL2510T1R5M
Related LinksCPL251, CPL2510T1R5M Datasheet, TDK Corporation Distributor
CPL2510T1R5M Details Description
Related parts for CPL2510T1R5M
RELAY OPTO AC/DC 400V 100MA 8SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 09POS VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
SS TIE 450LB 33" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 3RD-LEVEL datasheet.pdf
1ETH,1SRL,GSM,MOLEX CBL datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf