TDK Corporation CPL2512TR47M
CPL2512TR47M picture photo
Mfg. Part Number
CPL2512TR47M
Brief Description
FIXED IND 470NH 1.6A 60 MOHM SMD
Datasheet Download
CPL2512TR47M.pdf
Availability of CPL2512TR47M
QUANTITY
CPL2512TR47M Order Process
Ship out your order
Specifications of CPL2512TR47M
Internal Part NumberEIS-CPL2512TR47M
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating1.6A
Current - Saturation1.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)60 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.059" W (2.50mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPL2512TR47M
Related LinksCPL251, CPL2512TR47M Datasheet, TDK Corporation Distributor
CPL2512TR47M Details Description
Related parts for CPL2512TR47M
RES SMD 240 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 375MA 125VAC 72VDC datasheet.pdf
19P MTA156 ASSY 18AWG ORA LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL PG16 GRAY datasheet.pdf
RES 18 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM T/H datasheet.pdf