Crystek Corporation CPLL66-2400-2500
CPLL66-2400-2500 picture photo
Mfg. Part Number
CPLL66-2400-2500
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC VCO PLL/SYNTH 2500MHZ SMD
Datasheet Download
CPLL66-2400-2500.pdf
Availability of CPLL66-2400-2500
QUANTITY
CPLL66-2400-2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPLL66-2400-2500
Internal Part NumberEIS-CPLL66-2400-2500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVoltage Controlled Oscillators (VCO) Selection Techniques Overview
Standard Package10
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingCut Strip
TypeClock/Frequency Synthesizer (RF)
PLLYes
InputClock
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output-
Differential - Input:Output-
Frequency - Max2.5GHz
Divider/Multiplier-
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case15.24mm x 15.24mm x 3.81mm
Supplier Device Package0606
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPLL66-2400-2500
Related LinksCPLL66-2, CPLL66-2400-2500 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CPLL66-2400-2500 Details Description
Related parts for CPLL66-2400-2500
IC ADC 12BIT SAMPLNG W/TH 24SOIC datasheet.pdf
KIT BASIC EVAL 418MHZ LC SERIES datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN +/-9V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf