Murata Electronics North America GQM2195C2E3R3BB12D
GQM2195C2E3R3BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E3R3BB12D
Brief Description
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E3R3BB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E3R3BB12D
QUANTITY
GQM2195C2E3R3BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E3R3BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E3R3BB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E3R3BB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E3R3BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E3R3BB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E3R3BB12D
RES ARRAY 8 RES 560K OHM 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1PSID MV DUAL datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
DUAL LEVEL 5.08 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.062UF RADIAL datasheet.pdf