Sensata Technologies/Airpax CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
CPP11S-52-15.0A-OC-H-T picture photo
Mfg. Part Number
CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 15A PUSH-PULL
Datasheet Download
CPP11S-52-15.0A-OC-H-T.pdf
Availability of CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
QUANTITY
CPP11S-52-15.0A-OC-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
Internal Part NumberEIS-CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
Related LinksCPP11S-52-1, CPP11S-52-15.0A-OC-H-T Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CPP11S-52-15.0A-OC-H-T Details Description
Related parts for CPP11S-52-15.0A-OC-H-T
RES SMD 0.33 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
RES SMD 56.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
LCD DISP TFT 4.3" B/L datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 840MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES 125 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.49M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf