Cardinal Components CPPC7-A3B-24.576TS
CPPC7-A3B-24.576TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A3B-24.576TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A3B-24.576TS.pdf
Availability of CPPC7-A3B-24.576TS
QUANTITY
CPPC7-A3B-24.576TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A3B-24.576TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A3B-24.576TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A3B-24.576TS
Related LinksCPPC7-A3B, CPPC7-A3B-24.576TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A3B-24.576TS Details Description
Related parts for CPPC7-A3B-24.576TS
IC CLK BUFFER 1:18 100MHZ 48SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW datasheet.pdf
SENSOR 3BEAMS 125MM (MOLEX) datasheet.pdf
TXRX ESD 5V RS-485/422 8-MSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
PWRBLADE VERT REC datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf