Cardinal Components CPPC7-A3B6-25.0TS
CPPC7-A3B6-25.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A3B6-25.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A3B6-25.0TS.pdf
Availability of CPPC7-A3B6-25.0TS
QUANTITY
CPPC7-A3B6-25.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A3B6-25.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A3B6-25.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A3B6-25.0TS
Related LinksCPPC7-A3, CPPC7-A3B6-25.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A3B6-25.0TS Details Description
Related parts for CPPC7-A3B6-25.0TS
VARISTOR 74V 600A 2-SMD J-LEAD datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 5POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 2POS SNGL SMD datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
LLP-54 TO DIP-54 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf