Cardinal Components CPPC7-A7BR-7.5TS
CPPC7-A7BR-7.5TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7-A7BR-7.5TS
Brief Description
OSC XO 7.50MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7-A7BR-7.5TS.pdf
Availability of CPPC7-A7BR-7.5TS
QUANTITY
CPPC7-A7BR-7.5TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7-A7BR-7.5TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7-A7BR-7.5TS
TypeXO (Standard)
Frequency7.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7-A7BR-7.5TS
Related LinksCPPC7-A7, CPPC7-A7BR-7.5TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7-A7BR-7.5TS Details Description
Related parts for CPPC7-A7BR-7.5TS
IC REG LDO ADJ 40MA 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SC70-3 datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO41 datasheet.pdf
CABLE CAT5E W/BOOT 50' BLACK datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 0.6MH 26A datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf