Cardinal Components CPPC7L-A3B6-22.0TS
CPPC7L-A3B6-22.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A3B6-22.0TS
Brief Description
OSC XO 22.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A3B6-22.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-A3B6-22.0TS
QUANTITY
CPPC7L-A3B6-22.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A3B6-22.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A3B6-22.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency22MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A3B6-22.0TS
Related LinksCPPC7L-A3, CPPC7L-A3B6-22.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A3B6-22.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A3B6-22.0TS
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 14HTSSOP datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP PCI 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 400PF 14KV R42 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
D4SL-N3EFG-DN datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf