Cardinal Components CPPC7L-A3B6-7.3728TS
CPPC7L-A3B6-7.3728TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A3B6-7.3728TS
Brief Description
OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A3B6-7.3728TS.pdf
Availability of CPPC7L-A3B6-7.3728TS
QUANTITY
CPPC7L-A3B6-7.3728TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A3B6-7.3728TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A3B6-7.3728TS
TypeXO (Standard)
Frequency7.3728MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A3B6-7.3728TS
Related LinksCPPC7L-A3B, CPPC7L-A3B6-7.3728TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A3B6-7.3728TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A3B6-7.3728TS
IC CTLR HOTSWAP DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN DIN R FEMALE 96CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
LUG ALUMINUM MECH 2 HOLE datasheet.pdf
ABSOLUTE ENCODER MOTOR datasheet.pdf
OSC XO 35.28MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf