Cardinal Components CPPC7L-A7B6-130.0TS
CPPC7L-A7B6-130.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A7B6-130.0TS
Brief Description
OSC XO 130.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A7B6-130.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-A7B6-130.0TS
QUANTITY
CPPC7L-A7B6-130.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A7B6-130.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A7B6-130.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency130MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A7B6-130.0TS
Related LinksCPPC7L-A7, CPPC7L-A7B6-130.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A7B6-130.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A7B6-130.0TS
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT523F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20QSOP datasheet.pdf
FUSE 250A 600VAC NON STD FAST datasheet.pdf
SCT3250EX 15.68" 8" EX112 datasheet.pdf
IC CONV I.MX6 40QFN datasheet.pdf
C/A SM LDS SC NG/SC NG 12.19M datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 150W datasheet.pdf