Cardinal Components CPPC7L-A7BP-100.0TS
CPPC7L-A7BP-100.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A7BP-100.0TS
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A7BP-100.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-A7BP-100.0TS
QUANTITY
CPPC7L-A7BP-100.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A7BP-100.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A7BP-100.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A7BP-100.0TS
Related LinksCPPC7L-A7, CPPC7L-A7BP-100.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A7BP-100.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A7BP-100.0TS
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf