Cardinal Components CPPC7L-A7BP-33.3333TS
CPPC7L-A7BP-33.3333TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A7BP-33.3333TS
Brief Description
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A7BP-33.3333TS.pdf
Availability of CPPC7L-A7BP-33.3333TS
QUANTITY
CPPC7L-A7BP-33.3333TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A7BP-33.3333TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A7BP-33.3333TS
TypeXO (Standard)
Frequency33.3333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A7BP-33.3333TS
Related LinksCPPC7L-A7B, CPPC7L-A7BP-33.3333TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A7BP-33.3333TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A7BP-33.3333TS
IC AMP AUDIO PWR 3W MONO AB 8LLP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 13POS SMD R/A datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 8POS W/SCKT datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 15NS 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 6.8M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 868 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7S 1206 datasheet.pdf
SL-SMT 5.00/12/90 3.2SN BK datasheet.pdf
CONN HDR 47POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf