Cardinal Components CPPC7L-A7BR-40.32TS
CPPC7L-A7BR-40.32TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A7BR-40.32TS
Brief Description
OSC XO 40.32MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A7BR-40.32TS.pdf
Availability of CPPC7L-A7BR-40.32TS
QUANTITY
CPPC7L-A7BR-40.32TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A7BR-40.32TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A7BR-40.32TS
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency40.32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A7BR-40.32TS
Related LinksCPPC7L-A7, CPPC7L-A7BR-40.32TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A7BR-40.32TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A7BR-40.32TS
COVER FOR PART #1444-12 datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
SHEET COP FL 19.1X50.8MM 100/PK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 1.157K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
POT 100 OHM 150W WIREWOUND LIN datasheet.pdf