Cardinal Components CPPC7L-A7BR-96.0TS
CPPC7L-A7BR-96.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A7BR-96.0TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 96.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A7BR-96.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-A7BR-96.0TS
QUANTITY
CPPC7L-A7BR-96.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A7BR-96.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A7BR-96.0TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency96MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A7BR-96.0TS
Related LinksCPPC7L-A7, CPPC7L-A7BR-96.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A7BR-96.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A7BR-96.0TS
RES 38.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
15 CIR MTA 156 EDG/CON F/T LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
AIR DBL SIDE L.F. 28CK K datasheet.pdf
HEATSHRINK 7/8"-48" BLACK datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X8R 0805 datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 16POS 2" CBL datasheet.pdf