Cardinal Components CPPC7L-A7BR-96.0TS
CPPC7L-A7BR-96.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A7BR-96.0TS
Brief Description
OSC XO 96.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A7BR-96.0TS.pdf
Availability of CPPC7L-A7BR-96.0TS
QUANTITY
CPPC7L-A7BR-96.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A7BR-96.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A7BR-96.0TS
TypeXO (Standard)
Frequency96MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A7BR-96.0TS
Related LinksCPPC7L-A7, CPPC7L-A7BR-96.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A7BR-96.0TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A7BR-96.0TS
RES 19.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
SW ROTARY DP 5POS 6A THRU SILV datasheet.pdf
FUSE 900A 690V 2FU/115 AR UC datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 597K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
THERMAL TAPE ROLL 1120X12X0.25MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 50POS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 15W UFRM datasheet.pdf