Cardinal Components CPPC8L-BR-50.0TS
CPPC8L-BR-50.0TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC8L-BR-50.0TS
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC8L-BR-50.0TS.pdf
Availability of CPPC8L-BR-50.0TS
QUANTITY
CPPC8L-BR-50.0TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC8L-BR-50.0TS
Internal Part NumberEIS-CPPC8L-BR-50.0TS
SeriesFIPO™ CPP
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC8L-BR-50.0TS
Related LinksCPPC8L-B, CPPC8L-BR-50.0TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC8L-BR-50.0TS Details Description
Related parts for CPPC8L-BR-50.0TS
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG LINEAR 5V/ADJ 8-TDFN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
IC UART FIFO 64B DUAL 32QFN datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP 1ST SPEED datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf