Cardinal Components CPPE7-A7BR-148.4375
CPPE7-A7BR-148.4375 picture photo
Mfg. Part Number
CPPE7-A7BR-148.4375
Brief Description
OSC XO 148.4375MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CPPE7-A7BR-148.4375.pdf
Availability of CPPE7-A7BR-148.4375
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CPPE7-A7BR-148.4375 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPE7-A7BR-148.4375
Internal Part NumberEIS-CPPE7-A7BR-148.4375
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCPPE7
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency148.4375MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPE7-A7BR-148.4375
Related LinksCPPE7-A7B, CPPE7-A7BR-148.4375 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPE7-A7BR-148.4375 Details Description
Related parts for CPPE7-A7BR-148.4375
IDC CABLE - MSR34K/MC34F/MCE34K datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 576 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 34 POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 136MHZ 6CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL ST datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 40V AXIAL datasheet.pdf
3MM SEALED LITEPIPE LENS ASSY datasheet.pdf