Cardinal Components CPPFXC5-A7BD-1.28TS
CPPFXC5-A7BD-1.28TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPFXC5-A7BD-1.28TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 1.28MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPFXC5-A7BD-1.28TS.pdf
Availability of CPPFXC5-A7BD-1.28TS
QUANTITY
CPPFXC5-A7BD-1.28TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPFXC5-A7BD-1.28TS
Internal Part NumberEIS-CPPFXC5-A7BD-1.28TS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesFIPO™ CPPFX
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency1.28MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPFXC5-A7BD-1.28TS
Related LinksCPPFXC5-A, CPPFXC5-A7BD-1.28TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPFXC5-A7BD-1.28TS Details Description
Related parts for CPPFXC5-A7BD-1.28TS
IC MICRO MONITOR LP 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 1-1/4" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 55.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
COMBO 7W2 M PCB STR G 50O TIN datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 30W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf