Cardinal Components CPPFXC5-A7BD-1.3TS
CPPFXC5-A7BD-1.3TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPFXC5-A7BD-1.3TS
Brief Description
OSC XO 1.30MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPFXC5-A7BD-1.3TS.pdf
Availability of CPPFXC5-A7BD-1.3TS
QUANTITY
CPPFXC5-A7BD-1.3TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPFXC5-A7BD-1.3TS
Internal Part NumberEIS-CPPFXC5-A7BD-1.3TS
SeriesFIPO™ CPPFX
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency1.3MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPFXC5-A7BD-1.3TS
Related LinksCPPFXC5-A, CPPFXC5-A7BD-1.3TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPFXC5-A7BD-1.3TS Details Description
Related parts for CPPFXC5-A7BD-1.3TS
RES SMD 953 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CLAMP TIE 50LB WR BLK 15.6" datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 25MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
NETWORKING HARDWARE datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
INDUCOM CRIMP FERRULE 13,0 - 14, datasheet.pdf
DCON,25P,SS datasheet.pdf
IC GATE DVR HALF 600V 14DIP datasheet.pdf