Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTC82R0
RNMF14FTC82R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTC82R0
Brief Description
RES 82 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTC82R0.pdf
Availability of RNMF14FTC82R0
QUANTITY
RNMF14FTC82R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTC82R0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTC82R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTC82R0
Related LinksRNMF14, RNMF14FTC82R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTC82R0 Details Description
Related parts for RNMF14FTC82R0
RES SMD 240K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 0.59 6V @ 6A SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 1W datasheet.pdf